Exosomes AXC1000TM

Exosomes-AXC1000-dives

Exosomes AXC1000TM

EGZOSOMALNY MODULATOR SKÓRY Z KWASEM HIALURONOWYM I POLINUKLEOTYDAMI

Innowacyjna formuła produktu z zaawansowanymi biotechnologicznie egzosomami wzbogaconymi w niskomolekularny kwas hialuronowy, polinukleotydy, ekstrakty komórkowe chabra bławatka, róży stulistnej, Centella Asiatica oraz prowitaminę B5. To pionierskie i strategiczne połączenie substancji aktywnych, bogate w ekstracelularne cząsteczkami egzosomalne jest nośnikiem dla różnorodnych bioaktywnych molekuł, w tym czynników wzrostu, RNA, DNA i komórek sygnałowych. Poprzez transport i dostarczanie tych molekuł do komórek docelowych, egzosomy odgrywają kluczową rolę w komunikacji międzykomórkowej i modulacji różnych procesów regeneracyjnych.

Dodatkowa formuła tworzy unikalne środowisko, w którym egzosomy kumulatywnie wykorzystane są przez tkankę skórną, jednocześnie zapewniając odpowiednie nawilżenie i strukturalne wsparcie dzięki właściwościom medycznego kwasu hialuronowego i polinukleotydów.

Koncentracja egzosomów: >8,5 milionów / ml

Produkt należy przechowywać w temparaturze do 12oC

SKŁADNIKI AKTYWNE Exosomes AXC1000TM

Rosa Centifolia Leaf Cell Extract – egzosomy z róży stulistnej przenoszą cząsteczki sygnałowe i czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne i proliferację komórek skóry. Aktywują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, kluczowych białek odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry, co przyczynia się do redukcji oznak starzenia.

Centella Asiatica – egzosomy z Centella Asiatica bogate są w antyoksydanty i czynniki przeciwzapalne, które pomagają chronić komórki skóry przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki, promieniowanie UV i inne czynniki zewnętrzne. Przez transfer międzykomórkowy mogą modulować odpowiedzi immunologiczne, np. łagodząc stany zapalne i przyspieszając gojenie się tkanek.

Kwas hialuronowy – dogłębnie nawilża i odbudowuje tkanki oraz poprawia jakość macierzy zewnątrzkomórkowej, gwarantując intensyfikację procesów fizjologicznej odbudowy tkanek

Centaurea Cyanus Callus Lysate Extract – ekstrakt komórkowy z chabra bławatka zawiera liczne związki bioaktywne, takie jak antocyjany, flawonoidy i inne polifenole, które wykazują działanie przeciwutleniające, co może przeciwdziałać uszkodzeniom skóry spowodowanym przez wolne rodniki i promieniowanie UV. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym może zmniejszać stany zapalne skóry, redukując zaczerwienienia i obrzęki.

Polinukleotydy – segmenty DNA I RNA o trójwymiarowym działaniu posiadające zdolność do przyłączania dużej ilości wody i silnego nawadniania skóry. Dodatkowo silnie pobudzają fibroblasty i inicjują spektakularną odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych i regenerację uszkodzonych tkanek. Dzięki działaniu antyoksydacyjnemu chronią tkanki przed glikacją białek i zwiększają ich odporność na promieniowanie ultrafioletowe.

Panthenol – ma właściwości regeneracyjne, wspomagając procesy naprawcze skóry oraz przyspieszając gojenie drobnych ran, podrażnień czy zadrapań. Jego działanie przeciwzapalne pomaga zmniejszyć zaczerwienienia i obrzęki.

Centaurea Cyanus Callus Lysate Extract – bogaty w peptydy, kwas mlekowy oraz inne związki bioaktywne, co nadaje mu właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, pomaga utrzymać równowagę mikroflory skórnej.

Ascorbic Acid – kwas askorbionowy – odgrywa kluczową rolę w różnych procesach metabolicznych organizmu, w tym w syntezie kolagenu. Zapobiega starzeniu się skóry, ale także przyczynia się do jej regeneracji, poprawiając teksturę skóry, zmniejszając widoczność drobnych linii oraz blizn, i wspomagając gojenie ran. Wykazuje zdolność do hamowania produkcji melaniny, co czyni go skutecznym w leczeniu przebarwień skórnych i wyrównywaniu kolorytu skóry.

WSKAZANIA ZABIEGOWE:

  • prewencja przeciwzmarszczkowa i przeciwstarzeniowa
  • poprawa jakości i jędrności skóry
  • rewitalizacja, nawodnienie i odmłodzenie skóry
  • opóźnianie procesu starzenia egzogennego i ochrona antyoksydacyjna tkanek
  • niwelowanie zmarszczek mimicznych i odwodnieniowych
  • zapobieganie formowaniu się nowych zmarszczek
  • lifting skóry i poprawa napięcia

OBSZARY ZASTOSOWANIA:

Twarz, szyja, dekolt, dłonie

SPOSÓB UŻYCIA:

Aplikować na oczyszczoną skórę do momentu uzyskania pożądanego efektu. Nie przekraczać 3,5ml produktu na obszar zabiegowy. Przed wykonaniem zabiegu należy bezwzględnie przeprowadzić wywiad medyczny, wykluczyć przeciwwskazania oraz uzyskać świadomą zgodę na wykonanie zabiegu oraz poinformować pacjenta możliwych rezultatach i ewentualnych działaniach niepożądanych.
Do uzyskania zadawalających i trwałych efektów należy wykonać 2-4 zabiegi, w odstępach 10-14 dniowych.
Nieprawidłowe lub niezgodne z zaleceniami producenta użycie produktu może prowadzić do wystąpienia powikłań i działań niepożądanych.

Produkt do użytku profesjonalnego. Stosować w zabiegach mezoterapii mikroigłowej, bezigłowej, sonoforezy, jonoforezy i infuzji tlenowej.

Przechowywanie: Produkt należy przechowywać w temparaturze do 12oC

POZOSTAŁE PRODUKTY:

Strona internetowa divesmedpro.pl przeznaczona jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej lub dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami marki Dives Med w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do witryny www.divesmedpro.pl oświadczam, że: Rozumiem, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.