GLOW-X9

glow-x9-peel

PEELING CHEMICZNY

GLOW-X9

Zaawansowany peeling biostymulujący do intensywnych zabiegów redermalizacji skóry.

Peeling chemiczny na bazie stabilizowanego kwasu TCA, połączonego synergicznie z fenolem, kwasem ferulowym, salicylowym, glikolowym, migdałowym, fitowym i wysokostężoną witaminą C. Dedykowany do wielopoziomowego odmładzania skóry i niwelowania wszelkich defektów skórnych, występujących w skutek starzenia się lub działania czynników zewnętrznych. Jego innowacyjny skład bazujący na stabilizowanym TCA, połączonym z wieloskładowym koktajlem kwasowym, zapewnia synergistyczne i wielowymiarowe efekty bioodnowy na każdym poziomie skórnym. Intensywny proces przebudowy i rewitalizacji zachodzi bez nadmiernego złuszczania naskórka i uszkodzeń w płaszczu fotoochronnym skóry, powodując, że zabieg można stosować bezpiecznie przez cały rok.

PEELING GLOW -X9 – EFEKTY ZABIEGOWE

 • intensywna odbudowa i redermalizacja naskórka i skóry właściwej
 • stymulacja procesów autonaprawczych i regeneracyjnych
 • inicjacja syntezy i remodelingu kolagenu i elastyny
 • pobudzenie odtwarzania endogennego kwasu hialuronowego
 • pogrubienie struktury i jędrności skóry
 • rozświetlenie i poprawa kolorytu
 • niwelowanie przebarwień i plam pigmentacyjnych
 • widoczne napięcie i wygładzenie skóry
 • obkurczenie rozszerzonych porów i redukcja blizn potrądzikowych
 • intensywna normalizacja trądziku i ograniczenie powstawania wykwitów
 • normalizacja procesów keratolitycznych

MOŻLIWOŚCI ŁĄCZENIA GLOW-X9 Z INNYMI ZABIEGAMI:

 • mezoterapią igłową
 • mezoterapią mikroigłową
 • laseroterapią
 • zabiegami manualnymi

SKŁADNIKI AKTYWNE GLOW-X9

Kwas trójchlorooctowy (TCA) –
pochodna kwasu octowego stanowiąca najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powoduje chemiczne uszkodzenie naskórka, mogące sięgać nawet do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Inicjuje procesy autonaprawcze, polegające na całkowitej wymianie uszkodzonych komórek i głębokiej redermalizacji skóry. Pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie Endogennego kwasu hialuronowego.

Fenol – peeling o najsilniejszym działaniu redermalizującym i dermoplastycznym. Powoduje głębokie odtworzenie warstw Skórnych i znaczącą poprawę napięcia. Stosowanie fenolu pozwala na zaawansowane odmłodzenie skóry, widoczne wygładzenie zmarszczek i ściągnięcie skóry, dzięki czemu jest ona napięta jak po liftingu chirurgicznym. Fenol jest również skuteczny w likwidowaniu głębokich przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Kwas ferulowy – jeden z najsilniejszych antyoksydantów i najskuteczniejszych składników opóźniających procesy starzenia egzogennego. Uodparnia skórę na promieniowanie ultrafioletowe i negatywny wpływ zanieczyszczeń, smogu i innych czynników środowiskowych. Hamuje aktywność enzymu tyrozynazy, blokując powstawanie przebarwień i hiperpigmentacji. Stymuluje regenerację oraz odtwarzanie endogennego kwasu hialuronowego oraz białek podporowych skóry.

Kwas salicylowy – betahydroksykwas o silnym działaniu keratolitycznym i antybakteryjnym. Reguluje odnowę komórkową skóry i działa złuszczająco na obumarłą warstwę rogową naskórka. Oczyszcza i zwęża ujścia gruczołów łojowych w skórze, zapobiegając nasilaniu się trądziku. Niweluje następstwa trądziku – wygładza pory i blizny oraz skutecznie redukuje przebarwienia.

Kwas glikolowy – kwas AHA o najmniejszej cząsteczce. Posiada silne właściwości złuszczające i dermoplastyczne. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy jędrności skóry. Intensywnie złuszcza usuwając zmiany pigmentacyjne. Oczyszcza gruczoły łojowe, gdzie rozkłada zalegające korneocyty, hamując w ten sposób rozwój trądziku.

Kwas migdałowy – kwas AHA o dużej gradiacji i wysokim profilu bezpieczeństwa, pozyskiwany z gorzkich migdałów. Zwiększa proliferację i wymianę komórek przy niskim poziomie podrażnienia skóry. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Szerokie zastosowanie i efektywność w wielu problemach estetycznych sprawia, że jest jednym z najczęściej tosowanych peelingów w kosmetyce i medycynie.

Kwas fitowy – silny antyoksydant o działaniu nawilżającym oraz ujędrniającym. Ze względu na działanie normalizujące polecany jest dla cery tłustej. Stabilizuje witaminę C oraz potęguje synergiczne działanie składników aktywnych.

Proretinol – delikatniejsza forma retinolu. Stymuluje proliferację i odnowę naskórka, działa silnie rewitalizująco. Poprzez działanie keratolityczne i depigmentujące rozjaśnia skórę i redukuje przebarwienia.

maska-glow-x9

MASKA GLOW-X9 COLD MASK

Chłodząca maska pozabiegowa z hydrolizowanej macierzy kolagenowej o silnym działaniu redermalizującym i znakomitych właściwościach odmładzających. Pozwala ona na natychmiastowe ukojenie podrażnień oraz neutralizację działania peelingu. Jej hybrydowe działanie optymalizuje efektywność terapii oraz łączy właściwości wyciszające z intensywnym nawilżeniem i rewitalizacją skóry.

Pre-Treatment-Spray-peeling-glow-x-dives-med-peelingi-chemiczny-1024x1024

GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY

Przedzabiegowy spray odtłuszczający dedykowany do przygotowania skóry przed zabiegiem z użyciem peelingu GLOW-X9 oraz innych peelingów chemicznych. Spray optymalizuje i potęguję działanie peelingów poprzez wstępne obniżenie pH oraz zwiększenie absorbcji substancji aktywnych.

 • Odtłuszcza i zwiększa efektywność działania peelingów chemicznych
 • Obniża pH skóry
 • Dezynfekuje skórę i działa antybakteryjnie

Pojemność: 100ml

POŁĄCZENIE GLOW-X9 Z MEZOTERAPIĄ MIKROIGŁOWĄ

Działanie peelingu GLOW-X9 może być potęgowane poprzez zastosowanie kwasu w połączeniu z mikronakłuciami. W tym celu protokół zabiegowy GLOW-X9 można wykonać przed rozpoczęciem mezoterapii mikroigłowej (wersja SOFT) lub bezpośrednio po wykonaniu mikroperforacji skóry (wersja DEEP) :

WERSJA SOFT

Przed rozpoczęciem zabiegu skórę zdezynfekować środkiem antyseptycznym, a następnie odtłuścić z użyciem DIVES Med. – GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY. Na przygotowaną skórę aplikować kwas szybkimi ruchami, cienką warstwą za pomocą pędzelka. Zwrócić szczególną uwagę na równomierne rozłożenie preparatu na skórze. Nałożenie kwasu może wywołać dyskomfort i uczucie pieczenia skóry. Warstwę GLOW-X9 pozostawić na 3-5 minut, a następnie wykonać dalszą procedurę mezoterapii mikroigłowej, zgodnie z głębokościami zalecanymi w tabeli. Po zakończeniu mikroperforacji skóry produkt zmywać wodą, do momentu ustąpienia uczucia pieczenia. Na zakończenie zabiegu zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBAL REGENERATION, który zniweluje uczucie ewentualnego podrażnienia i dyskomfortu.

WERSJA DEEP

Przed rozpoczęciem zabiegu skórę zdezynfekować środkiem antyseptycznym, a następnie odtłuścić z użyciem GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY. Wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej według zalecanych głębokości nakłuć (tabela). Na sperforowaną skórę aplikować kwas szybkimi ruchami, cienką warstwą za pomocą jednorazowych bagietek kosmetycznych. Zwrócić szczególną uwagę na równomierne rozłożenie preparatu na skórze. Nałożenie kwasu może wywołać dyskomfort i uczucie pieczenia skóry. Warstwę GLOW-X9 pozostawić na 3-5 minut, a następnie zmywać ją wodą, do momentu ustąpienia uczucia pieczenia. Na zakończenie zabiegu zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBALN REGENERATION, który zniweluje uczucie ewentualnego podrażnienia i dyskomfortu.

GLOW-X9 POŁĄCZENIE Z MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ

Zabieg GLOW-X9 może optymalizować i potęgować efekty iniekcyjnych zabiegów rewitalizujących. W tym celu protokół zabiegowy GLOW-X9 należy wykonać przed rozpoczęciem mezoterapii igłowej według poniższych zaleceń. Przed rozpoczęciem zabiegu skórę zdezynfekować środkiem antyseptycznym, a następnie odtłuścić z użyciem DIVES Med. GLOW-X9 PRE-tREATMENT SPRAY. Na przygotowaną skórę aplikować kwas szybkimi ruchami, cienką warstwą za pomocą pędzelka. Zwrócić szczególną uwagę na równomierne rozłożenie preparatu na skórze. Nałożenie kwasu może wywołać dyskomfort i uczucie pieczenia skóry. Pozostawić do wyschnięcia na 5-8 minut. Po wchłonięciu produktu zmywać go wodą, do momentu ustąpienia uczucia pieczenia. Wykonać dalszą procedurę mezoterapii igłowej. Po zakończeniu zabiegu zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBAL REGENERATION, który zniweluje uczucie ewentualnego podrażnienia i dyskomfortu.

GLOW-X9 JAKO PEELING BIOREWITALIZUJĄCY

Zabieg GLOW-X9 może być stosowany samodzielnie, bez połączenia z innymi zabiegami medycyny estetycznej, przynosząc pozytywne efekty w bioredermalizacji (przebudowie) i rewitalizacji skóry. Intensywność działania peelingu jest uzależniona od ilości zaaplikowanych warstw produktu (tabela) Przed użyciem kwasu, skórę oczyścić i odtłuścić z użyciem GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY. Na przygotowaną skórę aplikować kwas szybkimi ruchami, cienką warstwą za pomocą pędzelka. Zwrócić szczególną uwagę na równomierne rozłożenie preparatu na skórze. Pozostawić do wyschnięcia na 5-8 minut. Nałożenie kwasu może wywołać dyskomfort i uczucie pieczenia skóry. Możliwe jest pojawienie się frostu, które jest efektem denaturacji białka. Jego wystąpienie pozwala na ocenę głębokości penetracji kwasu. Po delikatnym wchłonięciu można zastosować kolejną warstwę z ewentualnym pominięciem miejsc objętych nadmiernym podrażnieniem. Stosować od 1-4 warstw w zależności od rodzaju i wrażliwości skóry, a także wskazań i pożądanej głębokości penetracji. Po zakończeniu aplikacji kwasu poczekać do całkowitego wchłonięcia, a następnie zmyć wszystkie warstwy wodą, do momentu ustąpienia pieczenia. Na zakończenie zabiegu zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBAL REGENERATION, który zniweluje uczucie ewentualnego podrażnienia i dyskomfortu.

DZIAŁANIE NIEPOŻĄDANE

Aplikacja produktu GLOW-X9 może powodować zaczerwienienie, podrażnienie i odczuwalna tkliwość skóry. W przypadku wystąpienia nieoczekiwanej reakcji lub nadmiernego podrażnienia skóry z możliwą koagulacją białka, należy niezwłocznie zastosować DIVES Med. -NEUTRALIZING GEL i pozostawić go na 4-5 min, a następnie zmyć dużą ilością zimnej wody. W zależności od zastosowanej procedury i właściwości osobniczych skóry pacjenta, peeling może prowadzić do podrażnienia, koagulacji i złuszczania skóry.

ZALECENIA

Aby uzyskać optymalne efekty zabiegu oraz bezpieczną rekonwalescencję należy:
– nie nakładać makijażu do 12 godzin po zabiegu
– bezpośrednio po zabiegu unikać ekspozycji na naturalne lub sztuczne działanie promieniowania ultrafioletowego oraz korzystania z sauny i basenów
– stosować bogate kremy regenerujące oraz wysokie filtry UV np. DIVES Med. – GLOBAL PROTECTION SPF 50
– w przypadku wystąpienia efektu keratolitycznego, nie usuwać i nie odrywać płatków złuszczającej się skóry
– nie stosować innych środków peelingujących i substancji o właściwościach drażniących do momentu całkowitej rekonwalescencji skóry

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

– przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki.
– preparat przeznaczony jest wyłącznie do użytku profesjonalnego przez lekarzy oraz specjalistów medycyny i kosmetyki estetycznej.
– przed wykonaniem zabiegu należy bezwzględnie przeprowadzić wywiad medyczny, wykluczyć przeciwwskazania oraz uzyskać świadomą zgodę na wykonanie zabiegu.
– produkt silnie drażniący skórę i błony śluzowe. Może powodować chemiczne uszkodzenie oczu. Chronić od kontaktu z oczami. W przypadku dostania się do oczu, natychmiast przemywać je zimną wodą do ustąpienia pieczenia i niezwłocznie zgłosić się do kontroli okulistycznej.
– przed rozpoczęciem procedury aplikacji konieczne jest zabezpieczenie oczu. Pacjentom z soczewkami kontaktowymi należy zalecić ich zdjęcie.
– nie stosować na znamiona, tatuaże oraz makijaż permanentny.
– stosować wyłącznie na skórach fototypu I-IV według skali Fitzpatricka.
– produkt do stosowania zewnętrznego. Nie wstrzykiwać ani nie spożywać.
– przechowywać poza zasięgiem dzieci.
– produktu nie stosować po upływie terminu ważności oraz w przypadku, gdy ampułka jest uszkodzona lub była nieprawidłowo przechowywana.
– nieprawidłowe lub niezgodne z zaleceniami producenta użycie produktu może prowadzić do wystąpienia powikłań i działań niepożądanych.

OKRES PRZYDATNOŚCI I SPOSÓB PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w temperaturze 15oC-25 oC z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła. Zaleca się przechowywanie w oryginalnym opakowaniu.
Chronić przed dostępem do dzieci.

Strona internetowa divesmedpro.pl przeznaczona jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej lub dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami marki Dives Med w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do witryny www.divesmedpro.pl oświadczam, że: Rozumiem, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.